fbpx
KONCERT JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA LIVE W PARKU SYBIRAKÓW W RZESZOWIE - 20 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 18:00

AKTUALNOŚCI

..

Koncert JSJD po raz piętnasty w Rzeszowie!

Tradycyjnie w Boże Ciało w rzeszowskim Parku Sybiraków odbył się długo oczekiwany koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Tuż po godzinie 19.00 zgromadzony kilkudziesięciotysięczny tłum przywitali organizatorzy wydarzenia: ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik, a także wyjątkowi goście, rodzice Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – prof. Jan Duda oraz prof. Janina Milewska-Duda. W koncercie uczestniczyli bp Jan Wątroba – ordynariusz rzeszowski, bp Kazimierz Górny – senior diecezji rzeszowskiej i bp Stanisław Jamrozek – biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, a także przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich.

Piętnasty, jubileuszowy koncert Jednego Serca Jednego Ducha pełen był Maryjnych akcentów. Na rzeszowskiej scenie pojawiła się kopia cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, która przybyła wraz z ojcami paulinami z Jasnej Góry. Ważnym było również wspomnienie 100. rocznicy objawień fatimskich a także nawiązanie do objawień Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku, dokąd kilka miesięcy wcześniej wybrali się pielgrzymi Rodziny JSJD. Wybrzmiały słowa wspaniałych maryjnych pieśni, także w języku hiszpańskim, kiedy razem z zespołem Mariachi „Los Amigos” zaśpiewano „La Guadalupana”. Jednak nasi meksykańscy przyjaciele okazali się nie być jedynymi gośćmi z zagranicy. Zagrali i zaśpiewali z nami również: Levi Sakala wokalista z Zambii, o. Stan Fortuna z USA muzyk i kapłan posługujący na Bronxie w USA, syryjski muzyk Adeb Chamoun oraz pochodzący z Ukrainy ks. Mykola Bystrytskyi.

15. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha zwieńczył wyjątkowy i poruszający utwór „Przykazanie miłości” z albumu „Deca logue”, podczas którego na scenie pojawili się wszyscy artyści.

Koncert transmitowany był za pośrednictwem Telewizji Trwam, kanał YouTube, Facebook, Rzeszów na Żywo.pl, Katolicką Telewizję Serbinów oraz rozgłośnie radiowe: Katolickie Radio Via, Radio Fara i Radio RDN.