2021-06-03

3 czerwca 2021 r. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbył się 19-ty Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Jak co roku wydarzenie miało miejsce w Parku Sybiraków w Rzeszowie, lecz tym razem odbyło się ono bez udziału publiczności na placu koncertowym.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2021, podobnie jak rok wcześniej, odbył się również jako wydarzenie on-line, jednak tym razem wszyscy artyści wystąpili na jednej scenie w rzeszowskim Parku Sybiraków na żywo i bez udziału publiczności. Transmisje LIVE były nadawane na kanale TV TRAWAM, a ponadto za pośrednictwem internetu. 

Pomimo trudności organizacyjnych, Koncert JSJD był prawdziwym spotkaniem wspólnoty, która rozsiana w różnych częściach Polski i Świata muzyką i śpiewem uwielbiła Najwyższego Boga.

2020-06-11 oraz 2020-09-20

Rok 2020 był szczególny, ponieważ po raz pierwszy od 18’stu lat Koncert JSJD nie odbył się w Uroczystość Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Z uwagi na panującą pandemię Koronawirusa Koncert w specyficzny sposób został nagrany i w dniu 11.06.2020 r. o godz. 19.00 odbyła się jego premiera. Mimo wszystko, Fundacja JSJD dołożyła wszelkich starań by Koncert przesunąć w czasie i by mógł odbyć się on na żywo w Rzeszowie. 

I tak też 20 września 2020 r. miał miejsce długo wyczekiwany Koncert Jednego Serca Jednego Ducha LIVE.
Technicznie rzecz biorąc – drugi, po wydarzeniu on-line w Uroczystość Bożego Ciała, koncert tego roku.

O pięknie i sile wspólnoty Jednego Serca Jednego Ducha można mówić wiele, jednak słowa są niczym wobec faktycznego jej doświadczenia. Co roku nasza Rodzina powiększała się o kolejne tysiące uczestników gromadzących się na placu koncertowym, który dosłownie zadziwiał nas swoją obszernością. Tym razem z powodu panującej pandemii SARS-COV-2, koncert JSJD mógł odbyć się tylko przy ograniczonej liczbie uczestników (max. 5 tys.) i po wcześniejszej ich rejestracji internetowej.

W tak specyficznym i niepewnym momencie naszej historii Koncert Jednego Serca Jednego Ducha stał się dla nas ogromnym darem i wielką łaską. Dziękujemy Bogu za to błogosławieństwo. Mimo to, a może właśnie dlatego, tak często ze sceny padały słowa nawiązujące do pokuty i oczyszczania sumień. Jan Budziaszek, wprowadzając nas do fragmentu homilii Św. Jana Pawła II, nawoływał, aby Bóg zesłał nam Jonasza, który przekona nas o naszej grzeszności i zacznie skutecznie wzywać ludzkość do pokuty i nawrócenia.

2019-06-20

W święto Bożego Ciała, które w tym roku przypadło na 20 dzień czerwca, Rodzina Jednego Serca Jednego Ducha już po raz 17 spotkała się w Parku Sybiraków, by wspólnie uwielbiać jedynego Boga. Niezmiennie wieczór chwały w Rzeszowie pełen był Bożej łaski, którą niosły wielbieniowe dźwięki i słowa wyśpiewane przez rzesze zgormadzonych słuchaczy, nad którymi górowało czyste niebo, choć wokół szalały burze.

Na scenie gościliśmy także nowych przyjaciół i wspaniałych artystów, a wśród nich min. Magdę Anioł i Adama Szewczyka czy Marcina Spennera. Po raz drugi zaśpiewali z nami również Andrzej i Katarzyna Lampert oraz Krzysztof Antkowiak.

W tym roku z całą mocą podkreślana była wartość i świętość Rodziny. 

2018-05-31

31 maja 2018 r., w uroczystość Bożego Ciała odbył się XVI Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Jak co roku Koncert obfitował w pełne wielbienia dźwięki, zaskakujące i niebanalne aranżacje oraz nowych gości.

Nasza Rodzina JSJD powiększyła się nie tylko o kilka tysięcy nowych uczestników, ale także wspaniałych artystów. A byli to: Dariusz „Maleo” Malejonek, Andrzej Lampert, Katarzyna Lampert, Krzysztof Antokowiak, Karina Bałdych, Adam Bałdych, Joanna Srocka, Full Power Spirit oraz zespół KANA z Ukrainy.

W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na koncercie nie zabrakło wątków patriotycznych. Mnóstwo biało-czerwonych kwiatów zdobiło nie tylko scenę, ale także artystów. Uwielbienie w Parku Sybiraków rozpoczęliśmy wyśpiewaniem „Roty”, którą zaaranżował i osobiście zadyrygował kierownik muzyczny koncertu – Marcin Pospieszalski.

Pośród licznych gości tegorocznego wielbienia w Rzeszowie znaleźli się o. Leon Knabit z Tyńca oraz ks. Zbigniew Kras, pełniący funkcję kapelana prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który przekazał przedstawicielom Fundacji JSJD flagę Polski wraz z listem od prezydenta.

2017-06-15

15. jubileuszowy Koncert Jednego Serca Jednego Ducha był wydarzeniem wyjątkowym pod wieloma względami. Przede wszystkim w dużej mierze poświęcony był wielbieniu Najświętszej Maryi Panny, której częstochowski wizerunek przybył wraz Paulinami w 300. rocznicę koronacji obrazu. Wizerunek Pani Jasnogórskiej na scenę wnieśli członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Kompanija z Boguchwały. Do Rzeszowa przyjechalirównież rodzice prezydenta RP Andrzeja Dudy – prof. Jan Duda oraz prof. Janina Milewska-Duda wraz z kapelanem ks. Zbigniewem Krasem. Na rzeszowskiej scenie JSJD pojawili się także liczni międzynarodowi goście: wokalista Levi Sakala z Zambii, o. Stan Fortuna z USA (jazzman i kapłan posługujący na Bronxie w centrum murzyńskiego getta), syryjski muzyk Adeb Chamoun, ks. Mykola Bystrytskyi z Ukrainy, a także meksykański zespół mariachi Los Amigos. Podczas koncertu zabrzmiały wspaniałe utwory, częściowo pochodzące z międzynarodowego projektu muzycznego „Decalogue” pod przewodnictwem Marcina Pospieszalskiego.

2016-05-26

W Dzień Matki, 26 maja Rodzina Jednego Serca Jednego Ducha spotkała się na 14. Koncercie. Oprócz dobrze znanych solistów (Beata Bednarz, Lidia Pospieszalska, Katarzyna Bogusz, Agnieszka Musiał) zaśpiewali m.in. Ryszard Rynkowski, ksiądz-raper Jakub Bartczak, zespoły Mocni w Duchu oraz Kantu z Peru. O tym, jak Pan Bóg wyprostował drogi ich życia, mówili Mateusz z Radomia i Urszula Mela, mama Jaśka, zdobywcy dwóch biegunów, który przysłuchiwał się słowom mamy spod sceny. Czternasty Koncert JSJD stał się wspaniałym wprowadzeniem do przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2015-06-04

Już po raz trzynasty Rzeszów rozbrzmiał potężną pieśnią uwielbienia. Za sprawą poezji Norwida i Słowackiego pojawiły się również akcenty patriotyczne. Tak jak w minionych latach aranżacje utworów składających się na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2015 przygotował Marcin Pospieszalski. Były stare i nowe przeboje. Wśród nich hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pt. „Błogosławieni miłosierni” zaprezentowany w oryginalnej aranżacji. Po słowach Ojca Świętego chór wykonał Pieśń Konfederatów Barskich pochodzącą z dramatu Juliusza Słowackiego „Ksiądz Marek”. Część patriotyczną zakończyła recytacja poematów Cypriana Kamila Norwida w wykonaniu aktora Dariusza Kowalskiego.

2014-06-19

Dwunasty Koncert Jednego Serca Jednego Ducha rozpoczął się jak co roku punktualnie o 19.00. W rzeszowskim Parku Sybiraków zgromadziła się 40-tysięczna publiczność i tym samym koncert JSJD nazwano największym tego typu wydarzeniem uwielbieniowym w Europie. Na scenie pojawili się m.in.: Agnieszka Musiał, Marcin Pospieszalski, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Joachim Mencel, Mate.O, Beata Bednarz, Katarzyna Bogusz, Leopold Twardowski, Krzysztof Szczypuła. Wyjątkowo ciepło Rodzina JSJD przyjęła do swego grona gości w Wybrzeża Kości Słoniowej – zespół „Claret Gospel”, który porwał swoim śpiewem i tańcem młodszych i starszych uczestników koncertu.

2013-05-30

30 maja w Parku Sybiraków zebrało się kilkadziesiąt tysięcy ludzi, aby po raz jedenasty wielbić Boga śpiewem i tańcem w czasie Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha. Wydarzenie to wpisało się także w historię rzeszowskiego Sanktuarium, gdyż na koncert została zaniesiona cudowna figura Matki Bożej Rzeszowskiej w specjalnie przygotowanym feretronie. Wyniesienie figury poza Bazylikę było wydarzeniem nieznajdującym precedensu w ostatnich dziesięcioleciach, a może nawet w całej historii Sanktuarium.W ostatnich latach figura Madonny rzeszowskiej opuściła kaplicę tylko na czas renowacji.

2012-06-07

Nikt w najśmielszych snach w 2003 roku nie spodziewał się, że Koncert Jednego Serca Jednego Ducha osiągnie swój 10-letni jubileusz. Nikt też nie spodziewał się, że publiczność osiągnie liczbę kilkudziesięciu tysięcy, a jej uczestnicy przyjadą tutaj z różnych zakątków Polski i świata.
W jubileuszowym programie koncertu znalazły się największe przeboje chrześcijańskiej muzyki, m.in.: „Dzięki Ci Panie”, „Twoja miłość”, „Każdy wschód słońca”, ale również tradycyjne Pieśnie religijne w zupełnie nowych aranżacjach. W 2010 roku nie zabrakło lokalnego folkloru – przy akompaniamencie wielkiego zespołu orkiestrowego wystąpił 92-letni skrzypek z Kolbuszowej – znany już Rodzinie JSJD Pan Władysław Pogoda.

2011-06-23

Dziewiąte spotkanie Rodziny Jednego Serca Jednego Ducha było kolejnym wielkim wielbieniem Pana Boga. W Parku Sybiraków zupełnie zatarłasię granica pomiędzy sceną a publicznością. Wszyscy po części są artystami – wspólnie śpiewają i modlą się. W tym roku długo po zakończeniu koncertu, ludzie pod sceną dalej śpiewali i tańczyli, już nie mogąc doczekać się następnego spotkania. Na scenie wystąpili wspaniali artyści: Beata Bednarz, Viola Brzezińska, Lidka Pospieszalska, Tamara Przybysz, Małgorzata Komorowska, Agnieszka Musiał, Agnieszka Nowicka, Marcin Pospieszalski, Jan Budziaszek, Poldek Twardowski, Robert Cudzich, Joachim Mencel, Piotr Jankowski, Piotr Baron, Daniel Pomorski, Łukasz Kluczniak, Maciej Ścibor, Thomas Celis Sanches, Hubert Kowalski.

2010-06-03

Ósmy koncert Jednego Serca Jednego Ducha był bez wątpienia najbardziej pamiętnym. A wszystko za sprawą deszczu, który zalał Rzeszów do tego stopnia, że scena została przeniesiona z podmokłego parku na parking przed galerią Nowy Świat. Kilkadziesiąt minut przed koncertem rozpoczęła się ulewa.
Gdy na kilkanaście minut przed wejściem artystów zmokniętą już publiczność rozgrzewała pląsami Diakonia Tańca Wspólnoty Radości Paschalnej z Gdyni, nagle pogasły światła na scenie i przez chwilę wydawało się, że koncert się nie odbędzie. Na szczęście, po pewnym czasie scena rozświetliła się znowu i koncert mógł się rozpocząć normalnie.
Ulewa trochę przetrzebiła uczestników i zostali ci najbardziej wytrwali, którzy – przemoknięci – chwalili Boga śpiewem pod kierunkiem wielu znanych muzyków i solistów sceny chrześcijańskiej.
W tym roku po raz pierwszy wystąpiła popularna piosenkarka Eleni, która śpiewała, że „Nie można żyć bez światła”. W poruszającym, krótkim świadectwie opowiedziała o śmierci swojej córki Afrodyty.
Podczas koncertu co chwilę słychać było odgłosy wozów strażackich jadących do zalanych terenów, a prowadząca koncert Marta Januszewska wywoływała na zbiórkę grupy z kolejnych miejscowości, które zdecydowały się wracać nie czekając na koniec koncertu.
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha to potężne skumulowanie dobra w jednym miejscu i czasie. Zazwyczaj niebo nie wytrzymuje tego naporu modlitwy i pęka w szwach, co niestety ma skutki uboczne w postaci deszczu.
„Spiritus movens” całego przedsięwzięcia, perkusista Skaldów Jan Budziaszek przekonywał, że Chrystus, który dla nas zmartwychwstał, jest Panem wszystkich trudnych sytuacji w naszym życiu, a naszym zadaniem jest Go wielbić.

2009-06-11

Na 3 godziny przed Koncertem Rzeszów zalał obfity deszcz, jednak plac w Parku Sybiraków został wypełniony niemal po brzegi i w ten sposób kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha zgromadził blisko 25 tys. uczestników. Z transmisji internetowej korzystało w sposób ciągły ponad 1000 osób z 14 krajów świata.
Oprócz artystów, którzy już wcześniej uczestniczyli w koncercie JSJD na scenie pojawili się nowi przyjaciele: Beata Bednarz, Iga Miernik, Natalia Wilk.
Zwieńczeniem wieczoru było uwielbienie Boga za życie. Świadectwo Tamary Przybysz z mężem i małym Fryderykiem, rodziny Jajkiewiczów, Baronów i Tomasza Zubelewicza było dziękczynieniem za życie i miłość rodzinną.

2008-05-22

Mimo bardzo ulewnego deszczu, na szósty Koncert Jednego Serca Jednego Ducha przybyło bardzo wielu gości z różnych części Polski, a także Ukrainy, Rosji, Ameryki Północnej czy Niemiec.
Uczestnicy i Organizatorzy Koncertu otrzymali specjalne błogosławieństwo Ojca Świętego Benedykta XVI, którego tekst odczytał ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Górny.
Nowością techniczną Koncertu był nowy telebim z własnym zasilaniem o powierzchni 48 m2 oraz dodatkowe wieże z nagłośnieniem. W opinii bardzo wielu uczestników tegoroczny Koncert był najlepszym z dotychczasowych.

2007-06-07

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2007 zgromadził ok. 30 tys. uczestników. „Urosła” scena, ustrojona brzozowymi drzewkami i przybyło bardzo wielu gości, nie tylko w Podkarpacia i innych regionów Polski, ale także z zagranicy.
Na koncert przybył z rodziną Tomasz Zubilewicz oraz O. Andrzej Bujnowski OP, od wielu lat zaangażowany w propagowanie dzieł muzyki chrześcijańskiej. Razem z ks. Januszem Kowalskim pracującym w Stanach Zjednoczonych przybył ks. Gregory Ramkissoon z Jamajki. Wielką radością dla wspólnoty koncertowej była obecność 21 osobowej grupy z Moskwy. Oprócz artystów, którzy już wcześniej uczestniczyli w koncercie JSJD na scenie pojawili się nowi: Piotr Baron, Maciej Ścibor, Thomas Sanchez. Także grupa muzyków filharmonii rzeszowskiej i szkoły muzycznej została powiększona o dodatkowych muzyków.
W ramach tegorocznego programu razem z wszystkimi animatorami wspólnego śpiewania wystąpili studenci WSIiZ z Nigerii, Siostry Felicjanki z Przemyśla oraz zespół Kana z Ukrainy. Tegoroczny koncert nawiązywał do Roku Biblii przeżywanego w diecezji rzeszowskiej. Na ustawionej na scenie ambonce znajdowała się księga Słowa Bożego. Pod koniec Koncertu były odczytywane fragmenty Pisma Świętego. Koncert JSJD 2007 był transmitowany w całości przez Internet dzięki e-service WSIiZ oraz przez Radio Via. Od godz. 21.30 do 23.00 trwała transmisja w TV Trwam, zaś TVP 3 Rzeszów retransmitowała Koncert w późniejszym terminie.

2006-06-15

Czwarty Koncert Jednego Serca Jednego Ducha okazał się większym i lepszym. Nie tylko większa była liczba uczestników koncertu (20 tys. osób), liczebniejszy był chór (ponad 150 osób) i grupa filharmoników (26), rekordowa okazała się liczba wykonanych utworów (27). Tradycyjnie, duchową pieczę nad dziełem koncertu sprawował ks. bp ordynariusz diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny, obecny od początku do zakończenia Koncertu. Tym razem artystom JSJD towarzyszył znany muzyk ludowy, pan Władysław Pogoda, który wykonał Suitę Rzeszowską.
Nowością Koncertu 2006 była scenografia. Zwiewne materiały i dekoracyjna wiklina miały przypominać wszystkim, że znajdujemy się w Bożym ogrodzie. Ponadto pojawiły się specjalnie drukowane kartki pocztowe – pozdrowienia z rzeszowskiego Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, które uczestnicy mogli wysyłać do swoich znajomych.
Około 21.00 Plac Sybiraków rozświetlił blask ponad 20 tysięcy świeczek. Po 21.37 nad wyciszonym tłumem popłynęły słowa papieży: Jana Pawła II o sercu, które jest miarą człowieczeństwa i Benedykta XVI ze spotkania z młodzieżą w Krakowie.

2005-05-26

Już po raz trzeci w Boże Ciało, w rzeszowskim Parku Sybiraków Koncert Jednego Serca Jednego Ducha zgromadził kilkadziesiąt tysięcy ludzi (ok. 20 tys.).
Na scenie, obok stałego składu artystów pojawili się: Mate.O, Piotr Wojtasik i Marta Florek. Gościem specjalnym był biskup Franz Lackner z austriackiego Grazu.
Trzeci koncert dedykowany był Ojcu Świętemu, którego Bóg powołał do siebie. Wszyscy uczestnicy spotkania dziękowali Bogu za osobę i posługę Jana Pawła II. Zaraz po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, Lidia Pospieszalska zaintonowała „Barkę”. Tuż przed godziną 21:37 na widowni zapłonęło setki świec, jako znak duchowej jedności z Ojcem Świętym. Na telebimie pojawiła się twarz Jana Pawła II, a z głośników rozległ się jego głos: „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć”.

2004-06-10

Kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha rozpoczął się o godzinie 19.00. Nad Rzeszowem wisiały ciężkie, ciemne chmury, z których w każdym momencie mógł spaść deszcz. Jednak nikogo nie odstraszyła niesprzyjająca aura i przed scenę przybyły ponownie tłumy wiernych licząc tym razem ponad 12 tys. osób.
Po raz pierwszy obok sceny pojawił się telebim, na którym wyświetlane były teksty piosenek, a przebieg całego koncertu rejestrowała TV Trwam.
Gośćmi koncertu byli: Jarosław Moczulski, Bogusława Stoch-Kudasik i Magda Sternicka.

2003-06-19

Pierwszy Koncert Jednego Serca Jednego Ducha Jan Budziaszek nazwał „koncertem swojego życia”. To muzyczne spotkanie było niesamowitym przeżyciem dla tysiąca Rzeszowian, ale nie tylko, bowiem pod sceną pojawiło się także mnóstwo gości z Lublina, Krakowa, a nawet Kędzierzyna (łącznie ok. 8 tys. ludzi). Przez cały wieczór ludzie oddawali się wspólnej radosnej modlitwie dla Jezusa i chyba nikt nie był jeszcze świadom tego jak wielka historia właśnie się rozpoczęła.