fbpx
Wesprzyj Koncert Jednego Serca Jednego Ducha
KONCERT JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA LIVE W PARKU SYBIRAKÓW W RZESZOWIE - 20 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 18:00

AKTUALNOŚCI

..

31 maja odbył się XVI Koncert JSJD w Rzeszowie!

31 maja 2018 r., w święto Bożego Ciała odbył się XVI Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Jak co roku Koncert obfitował w pełne wielbienia dźwięki, zaskakujące i niebanalne aranżacje oraz nowych gości.

Nasza Rodzina JSJD powiększyła się nie tylko o kilka tysięcy nowych uczestników (choć na oficjalne ustalenia Policji wciąż jeszcze czekamy), ale także wspaniałych artystów – przyjaciół, którzy razem z nami uwielbiali Pana Boga na scenie. A byli to: Dariusz „Maleo” Malejonek, Andrzej Lampert, Katarzyna Lampert, Krzysztof Antokowiak, Karina Bałdych, Adam Bałdych, Joanna Srocka, Full Power Spirit oraz zespół KANA z Ukrainy.

Koncert tradycyjnie poprowadził Jan Budziaszek. Nad fantastycznym brzmieniem czuwał nasz niezastąpiony kierownik muzyczny i główny aranżer Marcin Pospieszalski, a na scenie towarzyszyli mu: Hubert Kowalski, Joachim Mencel, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Agnieszka Cudzich, Leopold Twardowski, Piotr Cudzich, Tamara Kasprzyk-Przybysz, Lidia Pospieszalska, Beata Bednarz, Katarzyna Bogusz, Paweł Dusza, ks. Mykola Bystrytskyi, Miho Kurihara, Małgorzata Komorowska, Piotr Baron, Daniel Pomorski, Adeb Chamoun i Tomas Ceslis Sanchez.

W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na koncercie nie zabrakło wątków patriotycznych. Mnóstwo biało-czerwonych kwiatów zdobiło nie tylko scenę, ale także artystów. Uwielbienie w Parku Sybiraków rozpoczęliśmy wyśpiewaniem „Roty”, którą zaaranżował i osobiście zadyrygował kierownik muzyczny koncertu – Marcin Pospieszalski. O zmroku ponownie wybrzmiały wciąż aktualne słowa Świętego Jana Pawła II, który w 1987 roku nawoływał na Błoniach: „Teraz, kiedy tyle sił potrzeba narodowi, aby zachować wolność, prosimy Cię, Boże: napełnij nas mocą Twojego Ducha. Uspokój serca, dodaj ufności w Twoją miłość… Wzbudź w narodzie chęć do cierpliwej walki o zachowanie pokoju i wolności. Spraw, abyśmy co dzień stawali się zdolni własnymi rękami i społeczną solidarnością, wpatrzeni w tajemnicę Twojego Krzyża, budować naszą wspólną przyszłość.” Zanim biskupi udzielili wiernym błogosławieństwa, bp rzeszowski Jan Wątroba zachęcił do ciągłego dziękczynienia za wolną Polskę.

Pośród licznych gości tegorocznego wielbienia w Rzeszowie znaleźli się o. Leon Knabit z Tyńca oraz ks. Zbigniew Kras, pełniący funkcję kapelana prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który przekazał przedstawicielom Fundacji JSJD flagę Polski wraz z listem od prezydenta.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do tego dzieła oraz za każdą osobę, która w tym dniu zjawiła się na placu lub uczestniczyła w koncercie za pośrednictwem mediów, by wspólnie uwielbiać Pana i radować się w Jego chwale.

Niech będzie Pan uwielbiony na wieki!

 

Patronat honorowy na koncertem sprawowali: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Koncert był transmitowany przez Telewizję Trwam, kanał YouTube, Facebook, Rzeszów na Żywo.pl, Katolicką Telewizję Serbinów oraz przez rozgłośnie radiowe: Katolickie Radio Via i Radio Fara. 

Wideo z transmisji on-line Koncertu JSJD 2018 można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=iTu5aeCKFPM