fbpx
BOŻE CIAŁO (11.06.2020) - SPOTKANIE RODZINY JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA ONLINE GODZ. 19:30 W TV TRWAM i INTERNECIE

AKTUALNOŚCI

02.06.2019

Koncert „Wsłuchiwać się w Papieża” z Rodziną JSJD

40 lat temu Jan Paweł II przybył do ojczyzny na plac Zwycięstwa w Warszawie i dlatego też Koncert „Wsłuchiwać się w papieża” nie mógł odbyć się nigdzie indziej, czyli na dzisiejszym pl. J. Piłsudskiego. Multimedialne widowisko muzyczne rozpoczęło się 2 czerwca o godz. 20:30 i trwało blisko 2 godziny.

Podczas koncertu można było usłyszeć ważne i znaczące dla Polski utwory, jak i również te, które w szczególny sposób ukochał święty papież-Polak. Na koncert prowadzony przez Małgorzatę Kożuchowską i Macieja Musiała składały się współczesne interpretacje utworów, które wykonali wspaniali artyści, a wśród nich m.in. Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, Ryszard Rynkowski, Agnieszka Musiał, Agnieszka Cudzich, Kamil Bednarek, Andrzej Lampert, Halina Młynkowa, Natalia Kukulska, zespoły Zakopower, Golec uOrkiestra, Dawid Kwiatkowski czy Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Solistom towarzyszył zespół NewLife’m, chór Jednego Seca Jednego Ducha i Polski Chór Kameralny. Nad całością artystyczną czuwał niezastąpiony Marcin Pospieszalski – główny aranżer i dyrektor muzyczny JSJD. Całość uzupełniały wybrane materiały archiwalne, fragmenty homilii i przemówień Jana Pawła II.

Wsparcie mecenasów koncertu, w tym grupy Lotos i PZU, oraz Fundacji PZU – partnera wydarzenia, pozwoliło na organizację koncertu jako widowiska otwartego, bezpłatnego. W transmisję zaangażowały się też stacje telewizyjne i radiowe. Koncert można było obejrzeć na żywo między innymi na antenach TVP i Polsatu, a także wysłuchać w Polskim Radiu oraz Radiu Plus.

Dziękujemy przede wszystkim Marcinowi Pospieszalskiemu, za którego sprawą reprezentacja chóru Jednego Serca Jednego Ducha mogła uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu kulturalnym. Dziękujemy organizatorom, sponsorom i artystom za wspaniałą współpracę i ich wkład w to wyjątkowe dzieło.

Niech będzie Pan uwielbiony za Koncert „Wsłuchiwać się w papieża”, wszystkich ludzi, którzy tworzyli go z nami i wszystkich tych, którzy śpiewem, modlitwą, samą obecnością towarzyszyli nam na pl. J. Piłsudskiego w Warszawie lub przed telewizorami. Dobrze, że byliśmy razem ☺️

Święty Janie Pawle II, módl się za nami!

Cały Koncert można odsłuchać i obejrzeć pod linkiem