fbpx
KONCERT JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA LIVE W PARKU SYBIRAKÓW W RZESZOWIE - 20 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 18:00

AKTUALNOŚCI

20.06.2019

Odbył się XVII Koncert JSJD

W święto Bożego Ciała, które w tym roku przypadło na 20 dzień czerwca, Rodzina Jednego Serca Jednego Ducha już po raz 17 spotkała się w Parku Sybiraków, by wspólnie uwielbiać jedynego Boga. Niezmiennie wieczór chwały w Rzeszowie pełen był Bożej łaski, którą niosły wielbieniowe dźwięki i słowa wyśpiewane przez rzesze zgormadzonych słuchaczy, nad którymi górowało czyste niebo, choć wokół szalały burze.

Tegoroczny koncert JSJD poprowadził jego pomysłodawca i istny motor napędzający – Jan Budziaszek. Niezwykłe dźwięki i niebanalne aranżacje wybrzmiały zaś za sprawą jednego człowieka – Marcina Pospieszalskiego, kierownika muzycznego i głównego aranżera koncertu. Na scenie towarzyszyli mu: Hubert Kowalski (dyrygent orkiestry), Tamara Kasprzyk-Przybysz (dyrygentka chóru), zespół NewLife’M w składzie: Joachim Mencel, Piotr Jankowski, Robert Cudzich, Agnieszka Musiał, a ponadto Agnieszka Cudzich, Piotr Cudzich, Tomas Celis Sanches, Adeb Chamoun, Lidia Pospieszalska, Leopold Twardowski, Beata Bednarz, Monika Dziurlikowska, Piotr Łukaszewski, Katarzyna Bogusz, Mykola Bystrytskyi, Andrzej Winiarz, Dariusz Kosak, Magdalena Makiel, Justyna Kopiszka, Małgorzata Komorowska, Daniel Pomorski, Łukasz Kluczniak.

Na scenie gościliśmy nowych także przyjaciół i wspaniałych artystów a wśród nich min. Magdę Anioł i Adama Szewczyka, Marcina Spenner. Po raz drugi zaśpiewali z nami również Andrzej i Katarzyna Lampert oraz Krzysztof Antkowiak.

W tym roku z całą mocą podkreślana była wartość i świętość Rodziny. O zmroku ponownie wybrzmiały wciąż aktualne słowa Świętego Jana Pawła II, który w 1991 roku nawoływał: „Ten, który uczy: „Nie cudzołóż”, jest Dobrym Pasterzem, Pasterzem ludzkiej miłości, którą chce uczynić piękną, trwałą, wierną, nierozerwalną. Jeśli ślubujecie sobie wzajemnie, „iż cię nie opuszczę aż do śmierci”, to On, Dobry Pasterz, staje się w sakramencie najwyższym poręczycielem tych waszych ślubów. Sakrament jest źródłem moralnej mocy dla człowieka, dla mężczyzny i kobiety, aby oboje sprostali swym ślubom. Aby przezwyciężyli słabości i pokusy. Aby nie dali się uwieść żadnej modzie. Trzeba tylko wytrwale współpracować z łaską sakramentu małżeństwa. Trzeba tę łaskę stale odnawiać!
Oby całe nasze społeczeństwo uwolniło się od tego złudzenia wolności, wolnej miłości, którą usiłuje się przesłonić rzeczywistość cudzołóstwa i rozwiązłości. Zbyt dużo kosztuje ta ułuda. Zbyt wiele dzieci, które muszą tracić zaufanie do rodziców, a tak obsuwa się ten nieodzowny grunt, na którym sami mają budować swą przyszłość i przyszłość społeczeństwa. I niszczeje owa zdrowa tkanka obcowań i układów międzyludzkich.”

Nikogo już nie dziwi fakt, że co roku nasza Rodzina JSJD się powiększa. I choć nigdy nie spodziewalibyśmy się 40 tysięcy wiernych na placu, to właśnie tak wielu z Was przybyło do Rzeszowa w ubiegłych latach. Rok 2019 zapadnie nam jednak na długo w pamięci, bo było Was z nami niemal 10 tysięcy więcej! Przepełnia nas ogromna radość i wdzięczność za każdego z Was. Spotkajmy się znów za rok i koniecznie weźcie jeszcze kogoś ze sobą!

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha. Wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do to tego dzieła i mocno pracowali od wielu miesięcy nad jego powstaniem. Dziękujemy zwłaszcza ks. Andrzejowi Cyprysiowi, ks. Mariuszowi Mikowi, Grażynie Winiarz, Bartkowi Kalince, Alinie Kowalskiej, Justynie Kliszewicz, Stasiowi Futymie, Sebastianowi Marszałkowi, Ani Kaczmarczyk i wielu wielu innym.

Patronat honorowy na koncertem sprawowali: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Koncert był transmitowany przez Telewizję Trwam, kanał YouTube, Facebook, Rzeszów na Żywo.pl, Katolicką Telewizję Serbinów oraz przez rozgłośnie radiowe: Katolickie Radio Via i Radio Fara. 

Wideo z transmisji on-line Koncertu JSJD 2018 można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=3c0M7ZrqVR0&t=14487s