fbpx
KONCERT JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA LIVE W PARKU SYBIRAKÓW W RZESZOWIE - 20 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 18:00

AKTUALNOŚCI

..

BIBLIA POLSKA z udziałem JSJD

Kilka dni temu niewielka grupa chórzystów i muzyków Jednego Serca Jednego Ducha wzięła udział w niezwykłym projekcie, które zrealizowano w Łodzi przy współpracy ze Stowarzyszeniem Muza Dei. 

Projekt BIBLIA POLSKA, to niebywałe widowisko muzyczne i multimedialne, którego organizatorami są Niepodległa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W wydarzeniu wziął udział kameralny chór Jednego Serca Jednego Ducha i Strefy Chwały. Kierownikiem muzycznym projektu był Marcin Pospieszalski. Kierownikiem orkiestry, którą również tworzyli muzycy JSJD – Hubert Kowalski. 

Jak piszą sami organizatorzy: 
„Biblia Polska to spójne narracyjnie widowisko muzyczne, które dotyka esencjonalnie duszy polskiej i odpowiada na kluczowe pytania dotyczące naszej tożsamości. 
To teksty kluczowych poetów ubrane w wyrafinowaną formę plastyczną. To możliwość poczucia tego, w czym tkwi wyjątkowość naszego świata postrzegania.”

Sam koncert będzie można obejrzeć w TVP już całkiem niedługo, o czym oczywiście natychmiast poinformujemy na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Niech będzie chwała Panu, za możliwość współtworzenia tego dzieła!

Fot. Piotr Babisz