fbpx
Wesprzyj Koncert Jednego Serca Jednego Ducha
KONCERT JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA LIVE W PARKU SYBIRAKÓW W RZESZOWIE - 20 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 18:00

AKTUALNOŚCI

20.09.2020

Za nami 18-sty Koncert JSJD – zdjęcia

Niech będzie chwała i cześć, i uwielbienie! Niech będzie chwała i cześć Jezusowi!

20 września 2020 r. odbył się długo wyczekiwany Koncert Jednego Serca Jednego Ducha NA ŻYWO.
Technicznie rzecz biorąc – drugi, po wydarzeniu on-line w Uroczystość Bożego Ciała, koncert w tym roku.

Spotkaliśmy się o 18.00 w rzeszowskim Parku Sybiraków, aby muzyką i śpiewem uwielbić Najwyższego Boga.

O pięknie i sile wspólnoty Jednego Serca Jednego Ducha można mówić wiele, jednak słowa są niczym wobec faktycznego jej doświadczenia. Co roku nasza Rodzina powiększała się o kolejne tysiące uczestników gromadzących się na placu koncertowym, który dosłownie zadziwiał nas swoją obszernością. Tym razem z powodu panującej pandemii SARS-COV-2, koncert JSJD mógł odbyć się tylko przy ograniczonej liczbie uczestników (max. 5 tys.) i po wcześniejszej ich rejestracji internetowej.

W tak specyficznym i niepewnym momencie naszej historii Koncert Jednego Serca Jednego Ducha stał się dla nas ogromnym darem i wielką łaską. Dziękujemy Bogu za to błogosławieństwo. Mimo to, a może właśnie dlatego, tak często ze sceny padały słowa nawiązujące do pokuty i oczyszczania sumień. Jan Budziaszek, wprowadzając nas do fragmentu homilii Św. Jana Pawła II, nawoływał, aby Bóg zesłał nam Jonasza, który przekona nas o naszej grzeszności i zacznie skutecznie wzywać ludzkość do pokuty i nawrócenia.

W drugiej części koncertu wybrzmiały słowa świętego papieża Polaka, który pod szczytem Jasnej Góry w 1983 r. mówił: „(…) Mamy też różne ludzkie słabości, wady i grzechy, i to grzechy ciężkie, o których stale musimy pamiętać — i stale z nich się wyzwalać… Ale — drodzy bracia i siostry, umiłowani rodacy, wśród tego wszystkiego mamy na Jasnej Górze Matkę. Jest to Matka troskliwa, tak jak w Kanie Galilejskiej. Jest to Matka wymagająca — tak jak każda dobra matka jest wymagająca. Jest to jednak równocześnie Matka wspomagająca: w tym się wyraża potęga Jej macierzyńskiego Serca.”


 

Wyjątkowa 18-sta edycja koncertu JSJD w jesiennej oprawie obyła się też z uwzględnieniem wielu zmian organizacyjnych, które wyniknęły z konieczności dostosowania się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych i epidemiologicznych.

Organizatorem Koncertu JSJD 2020 była Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha przy współpracy z Województwem Podkarpackim, a także Odnową w Duchu Świętym, Duszpasterstwem Akademickim Wyższej Szkoły i Zarządzania w Rzeszowie, PRO JSJD Sp. z o.o., Rycerzami Kolumba oraz związkiem Strzeleckim STRZELEC.

Patronat honorowy nad koncertem objęli: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Starosta Rzeszowski.

W Koncercie udział wzięli: Jan Budziaszek, Hubert Kowalski, Beata Bednarz, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Agnieszka Musiał, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Agnieszka cudzich, Piotr Cudzich, Leopold Twardowski, Barbara Pospieszalska, Katarzyna Bogusz, Justyna Kopiszka, Krzysztof Antkowiak, Paweł Dusza, Małgorzata Komorowska, Natalia Kawalec, Maja Kapłon, Marcin Spenner, Piotr Łukaszewski, Łukasz Kluczniak, Daniel Pomorski, Tomas Celis Sanchez, FULL POWER SPIRIT a także Orkiestra i Chór Jednego Serca Jednego Ducha,

 


 

 

Koncert na żywo transmitowała Telewizja TRWAM, pełniąca również funkcję patrona medialnego wydarzenia.

Ponad 3-godzinne Spotkanie JSJD w Parku Sybiraków można teraz obejrzeć pod linkiem:

YOUTUBE:

FACEBOOK:

Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2020, który odbędzie się 20 września 2020 r. o godz. 18:00 w Parku…

Opublikowany przez Koncert Jednego Serca Jednego Ducha Piątek, 18 września 2020


 

Już teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Koncertu JSJD 2020 autorstwa Tadeusza Poźniaka.

K4A2937

 


 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego