fbpx
Wesprzyj Koncert Jednego Serca Jednego Ducha
KONCERT JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA LIVE W PARKU SYBIRAKÓW W RZESZOWIE - 20 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 18:00

AKTUALNOŚCI

..

Odbył się 19-sty Koncert JSJD – ZDJĘCIA

Chwalimy Najwyższego Boga za dar Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2021!

3 czerwca 2021 r. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbył się 19-ty Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Jak co roku wydarzenie miało miejsce w Parku Sybiraków w Rzeszowie, lecz tym razem odbyło się bez udziału publiczności na placu koncertowym.

Już w ubiegłym roku, z racji pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 organizatorzy musieli zmierzyć się z trudnościami wynikającymi z ograniczeń sanitarnych, a tradycyjny już Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Boże Ciało mógł odbyć się jedynie on-line. Koncert główny, który na żywo miał zawitać w Rzeszowie przeniesiono na wrzesień. Jego realizacja była możliwa przy ścisłych obostrzeniach sanitarnych i maksymalnej liczbie uczestników w wysokości 5 tys.

Tegoroczny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha będzie odbył się również jako wydarzenie on-line, jednak tym razem wszyscy artyści wystąpili na jednej scenie w rzeszowskim Parku Sybiraków na żywo. Transmisje LIVE bęły nadawane na kanale TV TRAWAM, a ponadto za pośrednictwem internetu na:
– https://jednegoserca.pl/transmisja
– https://youtube.com/jednegosercapl
– https://facebook.com/jednego.serca.jednego.ducha

Pomimo trudności organizacyjnych, Koncert Jednego Serca Jednego Ducha był prawdziwym spotkaniem wspólnoty, która rozsiana w różnych częściach Polski i Świata muzyką i śpiewem uwielbiła Najwyższego Boga.

Wydarzenie poprowadził Jan Budziaszek – pomysłodawca Koncertu, perkusista zespołu Skaldowie. Kierownikiem muzycznym i głównym aranżerem był Marcin Pospieszalski, natomiast kierownikiem chóru i orkiestry Hubert Kowalski. Na scenie pojawiło się wielu znakomitych artystów, a gościliśmy m.in.: Beatę Bednarz, Andrzeja Lamperta, Józefa Skrzeka, Zespół New Life’m, Lidię Pospieszalską, Tony’ego Melendez’a, Darka „Maleo” Malejonka, Leopolda Twardowskiego, Agnieszkę Cudzich, Agnieszkę Musiał, ks. Kubę Bartczaka, Basię Pospieszalską, Pawła Duszę, Kasię Bogusz, Justynę Kopiszkę, Anetę Nurcek oraz Marcina Spennera.

Organizatorem Koncertu była Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha, zaś współorganizatorem Województwo Podkarpackie przy wsparciu Duszpasterstwa Akademickiego WSIiZ, Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej, Rycerzy Kolumba i Związku Strzeleckiego Strzelec.

Koncert dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Dofinansowano z budżetu Gminy Miastu Rzeszów.
Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.
Działanie „wsparcie artystów polskich i zagranicznych w profilaktyce Covid-19” podczas Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2021 dofinansowano ze środków Polskiej Fundacji Narodowej.