fbpx
Wesprzyj Koncert Jednego Serca Jednego Ducha
KONCERT JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA LIVE W PARKU SYBIRAKÓW W RZESZOWIE - 20 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 18:00

AKTUALNOŚCI

16.06.2022

XX edycja Koncertu JSJD – ZDJĘCIA

Kochana Rodzino Jednego Serca Jednego Ducha!

Jak to dobrze, że znów mogliśmy spotkać się w Parku Sybiraków, by razem uwielbić Boga muzyką i śpiewem!

16.czerwca 2022 r. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa odbył się 20-ty Koncert Jednego Serca Jednego Ducha – pierwsze po pandemii otwarte spotkanie Rodziny JSJD. Pomimo niesprzyjających prognoz pogodowych, na placu zjawiły się dziesiątki tysięcy wiernych. Nie przestraszył ich też sam deszcz, który w końcu pojawił się w momencie rozpoczęcia koncertu i towarzyszył niemal do samego końca. W strugach deszczu stało tysiące najwytrwalszych uczestników, co budziło nasz podziw i wielką wdzięczność.

Na scenie JSJD pojawili się wybitni muzycy i artyści, którym oczywiście towarzyszył chór i orkiestra Jednego Serca Jednego Ducha pod batutą Huberta Kowalskiego. Muzyka skomponowana i zaaranżowana została przez Marcina Pospieszalskiego – Kierownika muzycznego Koncertu. Wśród gości sceny JSJD znaleźli się: Jan Budziaszek, Beata Bednarz, Andrzej Lampert, Joachim Mencel, Agnieszka Musiał, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Lidia Pospieszalska, Volney Morgan, Krzysztof Szczypuła, Agnieszka Cudzich, Piotr Cudzich, Leopold Twardowski, Rafał Maciejewski, Viola Brzezińska, Barbara Pospieszalska, Paweł Dusza, Katarzyna Bogusz, Justyna Kopiszka, Aneta Nurcek, Marcin Spenner, Arkadio, Małgorzata Komorowska, Barbara Trzonkowska-Pospieszalska, Piotr Łukaszewski, Mikołaj Pospieszalski, Nikodem Pospieszalski, Kamil Cudzich, Łukasz Kluczniak, Daniel Pomorski, Józef Zatwarnicki, Tomas Celis Sanchez, Adeb Chamoun, Szymon Tadla, Stanisław Tadla, Hrystyna Pidlisetska, Klara Walicka, Zahar Valaha, Oleksii Kaplunskyi, Anastasiya Voytyuk, kapela Bandurzystek „ZORIANYCIA” ze Lwowa.

Prowadzenie Koncertu podczas tak usilnego deszczu i wiatru było nie lada wyzwaniem, czego doświadczyli nie tylko uczestnicy na placu, ale również muzycy i ich instrumenty. Koncert mimo wszystko odbył się i wybrzmiał w całości, a schodzący ze sceny artyści mieli poczucie ogromnej Bożej mocy towarzyszącej podczas całego wydarzenia.

Jesteśmy przekonani, że ten czas DAŁ NAM PAN, a deszcz ten był istnym wylaniem Bożej łaski.

………………………

Tegoroczny Koncert transmitowany był na żywo w TV TRWAM oraz przez Radio FARA. Można odtworzyć go na następujących kanałach:

– YouTube:
https://www.youtube.com/user/jednegosercapl/live

– Facebook:
https://www.facebook.com/jednego.serca.jednego.ducha/

………………………

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha. Współorganizatorem – Województwo Podkarpackie, które uznając koncert za kluczowy w promocji województwa wsparł obsługę logistyczną pobytu artystów i zespołów. W wydarzeniu pomogli: Odnowa w Duchu Świętym, Duszpasterstwo Akademickie WSIiZ, PRO JSJD Sp. z.o.o, Rycerze Kolumba, Wojownicy Maryi i Związek Strzelecki „Strzelec”.  Za objęcie patronatu honorowego koncertu dziękujemy: Biskupowi Rzeszowskiemu, Prezydentowi Miasta Rzeszowa, Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a także Staroście Rzeszowskiemu.

Tegoroczną edycję Koncertu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Działanie Solidarni z Ukrainą na Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha 2022  dofinansowano zaś ze środków Polskiej Fundacji Narodowej.

 

Zobaczcie zdjęcia autorstwa (oczywiście) Tadeusza Poźniaka